Косіння на крутих схилах може бути небезпечним

3.3.2019

Стаття опублікована в Niagara This Week. Джеффрі Раттан ділиться деякими порадами безпеки в літній період.

Mowing on steep slopes can be a dangerous job

Косіння трави на крутих берегах і схилах озер і ставків завжди було трудомістким і не особливо приємним для команди, що виконує роботу. Насправді, це навіть може бути дуже небезпечно.

В даний час підтримувати такі схили можна або за допомогою косарки ZT, роторна косарка з мотузкою (в даний час заборонена в більшості країн), кущорізів / травозбірників або навісних бічних важелів на тракторах.

У Новій Зеландії Уейн Глазго, фахівець з озеленення з 32-річним досвідом роботи в невеликому провінційному гольф-клубі» Ванвер", помер після падіння в ставок між восьмий і 13-й лунками, так як опинився в пастці під своєю газонокосарка. Поліцейський, який розслідував інцидент, сказав, що земля була дуже вологою, і газонокосарка зісковзнула в ставок, про що свідчать сліди заносу на Земля.

Так, у Великобританії 20-річний Оллі Флойд помер, коли його установка для розпилення врізалася в озеро на полі для гольфу "Келтік Менор Резорт" в Південному Уельсі. Він прополював фарватери, коли його машина скотилася в замерзле озеро. Співробітники гольф клубу, в якому в 2010 році проходив Кубок Райдера, пірнули за машиною і зуміли витягнути містера Флойда до кромки води. На жаль, він помер за прибуття в лікарню.

Як згадувалося раніше, процес косіння схилів за допомогою роторної косарки, прив'язаною до мотузки, в даний час заборонений у багатьох країнах. Небезпека такої косарки описана в разі, що стався в одному з найстаріших у світі гольф-клубів. Доглядач гольф-полів подав в суд на 260 000 канадських доларів, стверджуючи, що він отримав серйозні травми від роторної косарки при стрижці газону

Дерек Бонд повідомив, що йому довелося стригти газон на крутому схилі в гольф-клубі "Пітерхед" в Шотландії, пересуваючи косарку вагою 23 кг (51 фунт) з боку в сторону, використовуючи мотузку, прикріплену до рукоятки. 24-річний хлопець впав з гори і настільки сильно пошкодив ногу, що йому знадобилося стаціонарне лікування і тривалий час без роботи.

адвокати пана Бонда повідомили: "його начальник дав вказівку стригти траву за допомогою газонокосарки, пересуваючи її по схилу за допомогою мотузки, прикріпленої до її ручки. Мотузка газонокосарки була занадто короткою для стрижки всього газону на схилі і знаходженні на вершині на безпечній відстані. Він спустився приблизно на одну третину схилу для стрижки газону внизу. Інерція і фізичне навантаження на мотузку газонокосарки, стоячи під кутом на крутому схилі, викликали перевагу. Його ліва нога послизнулася на мокрій траві і моху, він підставив праве коліно, намагаючись відновити рівновагу, а потім впав вперед під гору".

Дін Андерсон, служба безпеки праці та профілактики на робочому місці (WSPS), виступаючи на форумі в Гуэлфе в 2015 році, сказав, що з точки зору статистики ландшафтний дизайн – це робочий сектор в Онтаріо, в якому мало жертв, але несгодинатні випадки відбуваються, коли не вистачає освіти і обізнаності.

За словами Андерсона, такі травми, як розтягування м'язів, деформації і розтягування зв'язок, зазвичай викликані повторюваними рухами, незручним розташуванням або перенапруженням, і їх можна запобігти або зменшити за допомогою здорового сенс.

«Неправильна експлуатація може призвести до травм спини і нижніх кінцівок. Деякі травми можна полегшити або попередити, виконавши правильну розтяжку і розігрів перед виконанням роботи».

«Роботодавці повинні навчати своїх працівників впровадженню безпечних методів роботи для запобігання травм», - сказав він. «Коли співробітник травмує спину або коліно, він годинато залишається без роботи на тривалий період часу. Коли працівники повертаються, вони повертаються на те ж саме місце. Нам, як правило, складніше повертатися на роботу з цими травмами, ніж у багатьох інших сферах діяльність.»

В секторі обслуговування газонів і ландшафтів працівники схильні працювати на нерівних поверхнях, що може призвести до зісковзування, падіння і, в результаті, до порізів, серйозних ударів і годинатым переломів.

Важливо мати правильні засоби індивідуального захисту, а також мати необхідне обладнання для виконання поставлених завдань. За останнє десятиліття досягнення в техніці косіння і обладнанні для косіння крутих схилів сприяли зниженню кількості несгодинатних випадків на робочих місцях у цих потенційно небезпечних зонах.

Що ж доступно сейгодина для вирішення цих проблем? Варто відзначити досягнення в косінні за допомогою дистанційного керування. Спеціальні косарки з дистанційним управлінням дозволяють оператору управляти машиною з безпечної відстані і з комфорт. Як зазначалося раніше, при використанні кущоріза на крутих схилах оператор повинен стояти у вкрай незручних положеннях, створюючи навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби, нагинаючись і переміщаючи косарку під впливом шуму і вібрація. Вся фізично трудомістка робота усунена, шум значно зменшений і немає ніяких вібрацій, що викликають занепокоєння. Оператор не перебуває у фізичному контакті з машиною. Всі функції знаходяться в руках оператора, що робить косарку дуже простий у використанні.

На ринку представлений ряд косарок такого типу, включаючи гусеничні і колісні. В гусеничному секторі є такі бренди, як Alamo Traxx, MDB Green Climber, Tiger Prowler і McConnel RoboCut, які, як правило, були розроблені для лісового сектора і адаптовані для догляду за земельними угодинатками. В колісному секторі є тільки одна машина, Dvorak Spider.

Гусеничні косарки більш важкі і пристосовані для очищення від густий рослинність. Вони оснащені або обертовими головками, або надпотужними обертовими лезами, тоді як Косарки Spider легше і більш маневрені і можуть використовуватися на м'якому грунті. Транспортні засоби на гусеничному ходу, очевидно, менш маневрені, і можуть привести до пошкодження газону при повороті, особливо на вологому або пухкому грунті, наприклад, на полігонах для розміщення відходів.